Sklo pro dřevěná okna MORAVEC

Skleněné tabule jsou samotnou podstatou všech dřevěných oken MORAVEC. Díky své ploše také nejvíce ovlivňují většinu jejich parametrů. U našich skel klademe důraz na izolační schopnosti, ochranu před sluncem, solární zisky, intenzitu propuštěného světla, schopnost snížit nežádoucí hluk zvenčí a v neposlední řadě také jejich bezpečnost.  

Mimořádné vlastnosti skel MORAVEC

 • Vyjímečné izolační schopnosti - Jsou nejsledovanějším parametrem okenních výplní. Komory vznikající mezi jednotlivými tabulemi skla jsou proto plněny netečným plynem (argonem, případně kryptonem). Dalším důležitým prvkem je pokovení tabulí zamezující prostupu sálavého tepelného záření.
 • Vysoká ochrana před sluncem – Vhodným výběrem skla ovlivňujeme prostup energie přímého slunečního záření, čímž se zamezí případnému přehřívání interiéru, které by bylo následně nutné řešit klimatizací s nákladným provozem.
 • Účinné solární zisky – Stejný princip, jako u předchozího bodu, jen nahlížený z jiného úhlu. Sluneční energii lze při vhodné kompozici oken, stínění a interiéru využít i k beznákladovému vytápění.
 • Umíme řídit intenzitu propuštěného světla – V případě velkých prosklených ploch na slunečných stranách je možné omezovat i tento faktor.
 • Maximální hlukový útlum – Výplně se vždy navrhují podle požadavků na hodnotu útlumu, používají se pro ně silnější nebo speciální vrstvená skla.
 • Bezpečnost – Ať se jedná o ochranu zdraví nebo majetku, odolnost výplní umíme zvýšit použitím tvrzeného (kaleného) skla, nebo vrstveného s vlepenou folií různé tloušťky dle požadovaného stupně odolnosti.

 

Správným výběrem lze ovlivnit celou řadu vlastností a vždy je třeba pečlivě vážit, jaký typ zasklení zvolit.

Typické způsoby zasklení pro dřevěná okna MORAVEC

Dvojsklo 24mm (4-16-4) s pokovením jedné tabule, napuštěné plynem - Ug = 1,1 W/m2K. Těmito skly jsou běžně osazována dřevěná okna (eurookna) Standardní 68.

Trojsklo 44mm (4–16–4-16–4) s pokovením dvou tabulí, obě komory napuštěné plynem - Ug = 0,6 W/m2K. Typická výplň pro dřevěná okna (eurookna) Úsporná 92.

Speciální zasklení pro dřevěná okna MORAVEC

Dvojsklo 24mm (4-14-33.2) se zvýšenou bezpečností proti průniku. Vhodné je např. do vitríny obchodu. Tepelné vlastnosti zůstávají zachovány a díky vrstvené 6mm tabuli skla s vlepenou fólií je navíc chráněn váš majetek. Vrstvené tabule je samozřejmě možné využít i v trojsklech.

Protihlukové dvojsklo 40mm (44.2–20–66.2) s útlumem 49dB. Takto může vypadat sklo splňující opravdu náročné požadavky na zvukovou izolaci. Zesílené výplně se pak zpravidla osazují do dřevěných oken Protihlukových 78.

Všechny skleněné výplně jsou vybaveny tzv. teplým rámečkem, který minimalizuje vlivy tepelného mostu vznikajícího po jejich obvodu.

Pokud by Vás zajímalo více o našich sklech, neváhejte nás kontaktovat


 
 
 
 
Vyrábíme dřevěná okna na míru
 • Dřevěná okna do rodinných, bytových i pasivních domů
 • Dřevěná okna ekonomická, luxusní i atypická
 • Vysoký standard dřevěných oken za výhodnou cenu
 • Široký sortiment materiálů a doplňků
 • Vyhovíme i těm nejkomplikovanějším přáním
 • Vážíme si každého zákazníka
 • PROČ DŘEVĚNÁ OKNA MORAVEC
Zdarma přijedeme k vám

Zavolejte, přijedeme až k vám, zdarma předvedeme dřevěná okna i dveře. Poradíme jaká okna zvolit. Jsme zde pro to, abychom vám usnadnili stavbu.

Dřevěná okna bez starostí

Dřevěná okna nechte na nás. Jsme odborníci již 20 let. O vše se postaráme. Změříme, vyrobíme, nainstalujeme, pomůžeme i s dalšími dokončovacími pracemi.

 

Okna MORAVEC - správná volba pro Váš dům
Dřevěná okna úsporná Rodinný dům Pelhřimov
Dřevěná okna úsporná Rodinný dům Jiřice
Dřevěná okna úsporná Domov seniorů Čáslav
Dřevěná okna úsporná Rodinný dům Kolín
 
 
565 564 376 PO - PÁ 7 - 17 HOD
 
Reklama / Webová stránka      www.MATLOCHA.cz