Parapety k dřevěným oknům

Okenní parapety jsou nezbytným a důležitým doplňkem pro ukončení zdiva. Naše firma vám nabízí vnitřní a venkovní parapety i jejich montáž. Parapety z naší nabídky jsou určeny pro všechny typy interiérů a exteriérů. Všechny parapety jsou vyráběny přímo na míru v potřebných šířkách i délkách, přesně podle vašich požadavků. 

Při výběru materiálů pro parapety  klademe velký důraz na kvalitu materiálu, který zaručuje jejich dlouhodobou životnost. Základem každého parapetu je stabilní pevná konstrukce a kvalitní povrch. Parapety MORAVEC jsou odolné vůči nárazu, vodě, teplotním změnám a vytvářejí ochranu proti zatékání a snadno se udržují.

dřevěná okna parapety

Vnitřní parapety k dřevěným oknům

Vnitřní parapety jsou montované do místností staveb, a proto jsou kladeny vysoké nároky nejen na jejich funkčnost, ale také na vzhled. Vnitřní parapety tedy neplní pouze důležitou funkci ukončení zdiva, ale svým designem a barevnou škálou výrazně zasahují do celkového vzhledu interiérů, dřevěných oken a stávají se tak význačným doplňkem zařízení vašeho bydlení. Vnitřní parapety dělíme dle materiálu na následující druhy:

 • Dřevotřískové – jejich profil je tvořen z dřevotřískového materiálu polepeným vysokotlakým laminátem. Jsou odolné proti mechanickému poškození i proti běžným domácím čisticím prostředkům a vyrábějí se v běžných dezénech od bílé po různé imitace dřeva či kamene. Parapety navíc disponují stálobarevností a jsou teplotně stabilní. Moderní vzhled dřevotřískových parapetů perfektně doladí váš interiér.
 • Masivní – pokud si přejete umocnit dojem ze svých dřevěných oken, parapety z masivu s přizpůsobenou povrchovou úpravou vám to jistě umožní! K námi dodávaným oknům navíc vyrábíme masivní parapety ve stejné dřevině a povrchové úpravě jako samotná okna. Tyto parapety jsou sice náročnější na údržbu, ale za to se plně sladí s okny a dodají tak vašemu interiéru příjemný vzhled. 

Venkovní parapety k dřevěným oknům

Venkovní parapet je montovaný z vnější strany budovy a má za úkol nejen ochránit výstupek stěny pod dřevěným oknem před povětrnostními vlivy, ale také dotvořit celkový vzhled dřevěného okna ( eurookna ). U venkovních parapetů se kladou vysoké nároky na mechanickou odolnost proti působení klimatických vlivů, dlouhodobou životnost a barevnou stálost. Venkovní parapety dělíme podle materiálu, ze kterého byly vyrobeny do následujících skupin:

 • Tažené - venkovní tažené parapety jsou vyráběny z hliníkových slitin s vysokou vysokou mechanickou odolností a prostorovou tuhostí. Takto upravený a vysoce kvalitní parapet je pak připraven na ty nejtvrdší povětrnostní podmínky. Přední zaoblená hrana parapetu skvěle dotvoří architektonický detail každé fasády.
 • Ohýbané – venkovní ohýbaný parapet je ekonomicky velmi atraktivní. Ohýbané parapety jsou vyrobeny z hliníku nebo z pozinkované oceli. Vyznačují se skvělou odolností a tuhostí a zaručují tak perfektní výsledný vzhled vašich oken.

Všechny parapety jsou lakovány buď některým ze základních odstínů, nebo libovolným dle palety RAL. Hliníkové navíc nabízejí úpravu povrchu eloxováním.

 
 
 
 
Vyrábíme dřevěná okna na míru
 • Dřevěná okna do rodinných, bytových i pasivních domů
 • Dřevěná okna ekonomická, luxusní i atypická
 • Vysoký standard dřevěných oken za výhodnou cenu
 • Široký sortiment materiálů a doplňků
 • Vyhovíme i těm nejkomplikovanějším přáním
 • Vážíme si každého zákazníka
 • PROČ DŘEVĚNÁ OKNA MORAVEC
Zdarma přijedeme k vám

Zavolejte, přijedeme až k vám, zdarma předvedeme dřevěná okna i dveře. Poradíme jaká okna zvolit. Jsme zde pro to, abychom vám usnadnili stavbu.

Dřevěná okna bez starostí

Dřevěná okna nechte na nás. Jsme odborníci již 20 let. O vše se postaráme. Změříme, vyrobíme, nainstalujeme, pomůžeme i s dalšími dokončovacími pracemi.

 

Okna MORAVEC - správná volba pro Váš dům
Dřevěná okna úsporná Rodinný dům Pelhřimov
Dřevěná okna úsporná Rodinný dům Jesenice
Dřevěná okna úsporná Penzion Špindlerův Mlýn
Dřevěná okna úsporná Rodinný dům Kolín
 
 
565 564 376 PO - PÁ 7 - 17 HOD
 
Reklama / Webová stránka      www.MATLOCHA.cz